Bc. Ondřej Pavelka

29.11.2020

„Pro někoho sport může představovat koníček, pro někoho zdroj obživy a pro jiné životní vášeň. Sebe bych zařadil spíš až do poslední skupiny, protože co si pamatuji, vždy jsem dělal nějaký sport. Za svůj život jsem toho vyzkoušel hodně, za což vděčím hlavně svým rodičům. Počínaje fotbalem na krajské úrovni po dobu 8 let, následně jsem přešel k volejbalu, kde jsem se během pěti let vypracoval na extraligovou úroveň s mým domácím týmem VSC Fatra Zlín. Od kolektivních sportů jsem se později přesunul k individuálnějšímu běhu a cyklistice. Tato kombinace přetrvává až do dneška již asi pátým rokem. Ačkoliv mé studium na vysoké škole je zaměřeno k technickým vědám, veškerý volný čas pak trávím sportem. Zálibu v pohybových aktivitách jsem zúročil i na několika brigádách zaměřených na sport. Například práce ve fitness centru, v cykloprodejně nebo také jako instruktor curlingu.

Kromě aktuálního běhu a cyklistiky, si také rád zahraji badminton, již zmiňovaný curling nebo také turistika, zejména ta horská je mou velice oblíbenou činností.

V cyklistice jsem dosáhl několika pódiových umístění, jak v silničních, tak i v závodech horských kol. V tuto chvíli jsem licencovaný trenér III. třídy a rád bych pomohl mladým cyklistům ukázat všechny krásy, které nám horské či silniční kolo nabízí. Do budoucna určitě plánuji licenci vyšších tříd, aby se mé trenérské dovednosti stále rozšiřovaly a já tak měl možnost trénovat širší škálu cyklistů a na vyšší úrovni. A to vše pod hlavičkou Open Cycling Academy, které jsem členem již třetím rokem.”